y

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                         

NOC Z ANDERSENEM

 

To już kolejny raz, gdy nasza szkoła, Szkoła Podstawowa w Bąkowicach, brała udział w międzynarodowej imprezie „Noc z Andersenem”, zainicjowanej przez bibliotekarzy czeskich. „Noc z Andersenem” jest międzynarodowym przedsięwzięciem organizowanym z okazji urodzin J. Ch. Andersena i Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej. Biorą w nim udział biblioteki, szkoły i dzieci z Polski, Słowacji, Czech, Moraw, Węgier, Austrii i innych krajów. Celem tej akcji jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u dzieci oraz propagowanie idei głośnego czytania. Gościem specjalnym naszej „Nocy z Andersenem” była Pani Barbara Bednarz - Wójt Gminy Świerczów, która przeczyta dzieciom jedną z bajek.

W naszej szkole impreza rozpoczęła się 20 kwietnia o godzinie 19 i trwała do 21 kwietnia do godziny 9, a uczestniczyło w niej 55 uczniów z klas I – VI oraz zaproszeni goście. W ramach „Nocy z Andersenem” przewidzianych było wiele atrakcji, wśród których były między innymi: wspólne ognisko, czytanie baśni Andersena, spędzenie nocy w szkole, w gronie koleżanek i kolegów, gry i zabawy, seans filmowy oraz wiele, wiele innych.

Wszystko zaczęło się od powitania i zakwaterowania uczestników w sali gimnastycznej szkoły. Potem było ognisko, wspólna zabawa na podwórku szkolnym, wieczorna toaleta i czytanie baśni, które rozpoczęła baśń „Brzydkie kaczątko” zaprezentowana przez księdza proboszcza Andrzeja Jaremko. Kolejne baśnie czytali nauczyciele. Na zakończenie Pani Wójt, która ufundowała dla dzieci poczęstunek, przeczytała baśnie „Królowa śniegu” i „Czego to człowiek nie wymyśli”. Potem rozpoczął się nocny seans filmowy.

Spać poszliśmy bardzo późno. Następnego dnia rano, po uporządkowaniu sali, zjedliśmy wspólne śniadanie przygotowane przez dziewczęta ze starszych klas. Cała noc upłynęła wesoło, ale spokojnie i jak zawsze będzie wspominana jeszcze bardzo długo. Z uśmiechami na twarzach, trochę niedospani, lecz z zamiarem powtórzenia w przyszłym roku tej imprezy, rozeszliśmy się do domów.

Organizatorzy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach składają serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi Andruszków i Panu Grzegorzowi Dąbrównemu  - właścicielom piekarni ADA s.c, w Świerczowie, za ufundowanie pysznego pieczywa na kolację i śniadanie.

Renata Boduch

wstecz